Kapaklı Gündem,Kapaklı Gündem Gazetesi, Kapaklı Haberleri,Kapaklı Gazetesi, Çerkezköy Gündem, Saray Gündem Hoşgeldiniz.. Bugün

Bizi Sosyal Ağlarda takip edin
twitter
twitter
twitter

Ana Sayfa Alt Manşet TEKİRDAĞ ORMAN HAFTASI ETKİNLİKLERİ FİDAN DİKİM TÖRENİ İLE YAPILDI 29 Mar 2013 1:53

  Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muratlı Yukarısırt köyünde düzenlenen Yavuz Sultan Selim Han Ormanında fidan dikimi töreni, orman haftası dolayısıyla düzenlenen Şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

  Liseler arası “Ağaç Çocuk Gibidir, Geleceğin Teminatıdır” sloganıyla yapılan afiş yarışmasında dereceye girenlerlere ödülleri verildi.Tekirdağ da bazı yerlerde hatıra ormanı düzenleyen kurum ve firma temsilcilerine plaketler verildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından orman haftası dolayısıyla Tekirdağ Orman İşletme Müdürü Mehmet Uzun ağaç sevgisinin ne kadar önemli olduğunu Ormanlarımızı ve ağaçlarımız korumamız gerektiğini çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamamamız gerektiğini anlattı.
  Yukarısırt köy sınırları içinde düzenlenen Yavuz Sultan Selim Han Ormanı ile ilgili köy muhtarı Şerif Yıldırım, Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. DR. Adem Dalgıç, vali vekili Mustafa Işık, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yaptılar bu güzel düzenlemeyle ilgili emeği geçenleri kutladılar.
  Ortaokullar arası düzenlenen şiir yarışmasında Tekirdağ Safiye Osman Çelikel öğrencilerinden Kübra Nogaylar “Her Ömürde Bir Çınar Saklı” şiiri,  “Ağaç ve Orman Sevgisi ile ilgili Ortaokullar arası şiir yarışması il birincisi Tekirdağ İnönü ortaokulu Eda Gönültaş, Liseler arasında düzenlenen afiş yarışmasında “Ağaç Nefestir Nefes Hayattır” il birincisi Tuğlacılar Anadolu Lisesi Ayşenur Sezer, il ikincisi Tuğlacılar Anadolu Lisesi Duygu Çalışkan,Şiir yarışmasında il üçüncüsü Tekirdağ İnönü orta okulu Ezgi Gezer, Afiş yarışmasında il üçüncüsü Tekirdağ Anadolu lisesinden Gizem Öztoprak’a ödül ve hediyeleri verildi.
  Hava muhalefeti sebebiyle folklor gösterileri yapılamadı. Fidan dikme programına katılan Vali vekili Mustafa Işık, Garnizon kom. Tuğ. Gen. Ömer Faruk Küçük, Belediye Başknaı Op. Dr. Adem Dalgıç, Ak parti İl Başkanı Ahmet Kambur, Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Muratlı Beeldiye Başkanı Nebi Tepe, İl emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Ali Bayhan , Kent konseyi Başkanı Levent Gündoğdu, Ak parti il kadın kolları başkanı belediye meclis üyesi Çiğdem Koncagül, Belediye meclis üyesi Bayram Başelma, Ak parti il başkan yardımcısı Şener Çelikayar, kadın kolları, orman işletme müdürlüğü görevlileri, Millieğitim Müdürü Halis İşler, İl Müftüsü Mahmut Gürlen ve çok sayıda davetli fidan dikme ve orman haftası kutlama etkinliklerine katıldılar.


   Etiketler
   Sosyal Medya
   Benzer Haberler   Anket
   Sorry, there are no polls available at the moment.
   Köşe Yazarları

   Copyright 2012 Tüm Hakları Kapaklı Gündem 'e Aittir.

   Grafik ve Web Tasarım : Mika Web Tasarim Hizmetleri tekirdağ köfte